Dostępność architektoniczna ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia skuteczności działań ochrony zdrowia pacjentów z niepełnosprawnością. Jej fundamentem jest zapewnienie sposobności do swobodnego, bezpiecznego i bezstresowego korzystania z placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Przejawia się ona opracowaniem i wdrożeniem właściwej ścieżki pacjenta od momentu wejścia do budynku – przejścia przez hol – umówienia się/potwierdzenia wizyty u lekarza – udzielenia porady przez lekarza w gabinecie – wyjścia z poradni.
Zadania opisane w komponencie architektonicznym programu Dostępność Plus pomagają opracować ww. ścieżkę pacjenta, rozumianą jako przeprowadzenie prac adaptacyjnych w budynkach i w ich otoczeniu, a także działania poprawiające dostępność gabinetów lekarskich oraz przystosowanie budynków do szczególnych potrzeb pacjentów.
Ze środków możesz więc sfinansować przebudowę wejścia do poradni, montaż windy, budowę automatycznie otwieranych drzwi, przebudowę rejestracji, poczekalni, gabinetów i toalet, oraz szereg innych prac modernizacyjnych.
Jeżeli masz pytania, zapraszam do kontaktu:
biuro@dostępnoscdlazdrowia.pl
lub zadzwoń
tel. 669 979 008